04/06/2023

Bevestigingsclips – overzicht EdgeClip

Fixeer bekabeling en leidingen stevig aan randen - zonder boren of lijmen

Fixeer bekabeling en leidingen stevig aan randen - zonder boren of lijmen

EdgeClip bevestigingsclips zijn kleine klemmen voor kabelbinders. Deze speciale kunststof componenten worden op hun plaats gehouden door ingebouwde stalen veerklemmen.EdgeClip is een oplossing voor het bevestigen van bedrading of bekabeling, waardoor het flexibel geleiden van kabelbomen wordt mogelijk gemaakt in een groot aantal industriële toepassingen, zoals de automobielsector.

Kabelbinders met klemvoet om bekabeling stevig te bevestigen: 

  • zonder boren
  • zonder lasstiften
  • waar het gebruik van lijm niet mogelijk is 

Deze bevestigingsclips kunnen makkelijk met de hand worden gemonteerd, direct op de rand. Er is geen extra gereedschap vereist voor installatie. 

Product overzicht

Hoe bevestig je bekabeling veilig aan paneelranden zonder schroeven of lijm?

EdgeClips zijn de ideale keuze als het gaat om het bevestigen van bekabeling aan randen - zonder gereedschap en binnen enkele seconden. Een korte introductie van de EdgeClip familie, die u overigens veel tijd kan besparen, vindt u hier in deze video:

2021 markeert het 20-jarig bestaan van de EdgeClip-familie

2021 markeert het 20-jarig bestaan van de EdgeClip-familie

Of het nu gaat om solar, automotive of een andere industrie: Al 20 jaar vertrouwen klanten uit de meest uiteenlopende branches op het veelzijdige EdgeClip productassortiment.
Tegenwoordig zijn de praktische clips voor randbevestiging verkrijgbaar in meer dan 300 varianten, gemaakt van meer dan 100 verschillende materiaalcombinaties.

De EdgeClip Mini – de kleinste bevestigingsclip op de markt

EdgeClip Mini – perfect voor krappe ruimtes en smalle randen

Engineers en monteurs staan vaak voor de volgende uitdagingen:

  • Hoe kunnen kabelbundels worden bevestigd met kabelbinders, in extreem kleine ruimtes? 
  • Wat te doen als het niet mogelijk is om een gat te boren of een lasstift aan te brengen?
  • Wat te doen als plakzadels te groot zijn of de lijm niet hecht op de ondergrond?
  • Hoe kan een fixering worden gewaarborgd op zeer smalle of platte randen - die vaak slechts 0,7-0,9 mm dik zijn?

 

HellermannTyton heeft de juiste oplossing voor u: de EdgeClip Mini – perfect voor krappe ruimtes en smalle randen. Het kleinste model uit de EdgeClip serie is speciaal ontwikkeld met feedback van onze industriële klanten en is daarmee perfect afgestemd op hun behoeften.

Onze kleinste bevestigingsclip is 30% kleiner dan andere kabelclips

Onze kleinste bevestigingsclip is 30% kleiner dan andere kabelclips

De kleine afmetingen van de EdgeClip Mini helpen engineers als er beperkte ruimte beschikbaar is voor het geleiden van bekabeling.

Deze mini-versie van onze bevestigingsclips houdt alles stevig bevestigd, ondanks 30% minder materiaalgebruik ten opzichte van de grote bevestigingsclips die wij leveren voor dikkere randen. 

Dankzij de compacte behuizing is de EdgeClip Mini de enige bevestigingsclip op de markt die geschikt is voor het stevig fixeren van bekabeling op vierkante en dubbele randen of smalle staande randen met diktes tussen 0,5 en 2,5 mm. 

De kunststof behuizing van de EdgeClip is gemaakt van slagvast gemodificeerd en hittebestendig polyamide, ook bekend als PA66HIRHS – een materiaal dat bestand is tegen UV-straling, chemische reacties door weersinvloeden en temperatuurschommelingen tussen -40°C en +105°C. 

Waarom kan deze bevestigingsclip een trekkracht tot 5 kg aan?

EdgeClip Mini een trekkracht van 5 kg weerstaan

We hebben het ontwerp van de stalen veerklem in de EdgeClip Mini aangepast om te waarborgen dat hij een nog grotere houdkracht heeft dan wordt vereist voor onze industriële klanten.

De ingebouwde, chroomvrije, verzinkte veerklem grijpt zich stevig vast in zachtere materialen. Het weerhaakeffect is zo sterk dat het zelfs niet eenvoudig is om deze zeer kleine bevestigingsclip met een combinatietang te verwijderen.  
Het weerhaakeffect van de veerklemmen in alle andere HellermannTyton EdgeClip-producten is ontworpen voor een verscheidenheid aan oppervlakken en hardheidsniveaus.

 

Afhankelijk van de eisen adviseren wij dat een technicus de toepassing van het betreffende EdgeClip-model beoordeelt.

 

Bekijk onze video om te zien hoe u een EdgeClip kunt verwijderen op een gecontroleerde manier. 

Als het basismateriaal van de rand (plaatmateriaal of kunststof) een hardheid heeft van minder dan 410 HV 10, kunnen de van elkaar verschoven staande en in elkaar grijpende klauwen van de EdgeClip Mini een trekkracht van 5 kg weerstaan. 

Vergeleken met grotere modellen biedt het ontwerp van de EdgeClip Mini de optimale positionering van de kabelbundel op de rand, evenals de juiste positie van de sluitkop ten opzichte van de bundel.  

Het kiezen van de juiste EdgeClip hangt af van de randdikte en randhoogte

cable clips for edges, parallel to the direction of the edge

Er bestaat geen universele bevestigingsclip voor randen, omdat de toepassingen in verschillende industrieën zeer uiteenlopend kunnen zijn. In de praktijk namelijk variëren randafmetingen en de toegepaste materialen sterk. 

Wij bieden kabelbinders met klemvoet voor vijf randdiktes

  • 0.5 mm tot 2.5 mm
  • 1.0 mm tot 3.0 mm
  • 1.5 mm tot 4.0 mm
  • 3.0 mm tot 6.0 mm
  • 6.0 mm tot 8.0 mm

 


In de praktijk komt het fixeren van bekabeling op metalen randen tussen 0,7 en 0,9 mm het vaakst voor. Hiervoor is onze EdgeClip Mini ideaal.  

Bevestigingsclip EdgeClip Mini

De EdgeClip Mini (EC0.5-2.5SP-SV) is ook uitermate geschikt voor applicaties waarbij de rand slechts 6,0 mm hoog is

De tweedelige EdgeClip EC5 bundelband komt het meest tot zijn recht bij randen met een minimale hoogte van 9,0 mm.

Bevestigingsclips en geleiding in verschillende richtingen

EdgeClips voor het monteren van kabelbinders in verschillende richtingen

HellermannTyton ontwikkelde de EdgeClip om flexibel vaste fixatiepunten voor kabelbinders  te realiseren, op iedere willekeurige plaats op de rand van een object.  

Daarom bieden we een serie EdgeClips voor het monteren van kabelbinders in verschillende richtingen

Daarmee is het mogelijk om verticaal en horizontaal te bekabelen, langs of dwars op een rand.

Hoe kan een rand worden gebruikt voor stevige houvast?

Bevestigingsclips voor randen en verschillende routebeschrijvingen

De geometrie van de betreffende rand geeft vaak aan of bekabeling dwars of langs de componentrand kan worden gelegd. 

U kunt kiezen uit vier verschillende EdgeClip-richtingen:

  • langs de rand, parallel aan de richting van de rand
  • dwars op de rand, 90° ten opzichte van de richting van de rand
  • zijdelings parallel langs de rand
  • verticaal en zijdelings, 90° ten opzichte van de richting van de rand

Groot assortiment EdgeClips

HellermannTyton ontwikkelde de eerste bevestigingsclips in 2001. Deze EdgeClips worden geleverd met een voorgemonteerde kabelbinder.

1- en 2-delige bevestigingsclips

1- en 2-delige bevestigingsclips

Welke 2-delige EdgeClip ook wordt gebruikt, er ontstaat altijd een robuust fixatiepunt op de rand. Bekabeling of leidingwerk kan altijd betrouwbaar worden gebundeld en gefixeerd. 

Doordat bij deze uitvoering de kabelbinder verschuifbaar is ten opzichte van de klemvoet, kan de sluitkop altijd in de meest ideale positie worden gebracht. Hierdoor wordt het afwerken van de bundelband beduidend eenvoudiger.

De meest gekozen uitvoering is voorzien van een T-serie kabelbinder met buitenvertanding. Er zijn ook 1-delige EdgeClip-uitvoeringen: de kabelbinder bevindt zich dan op een vaste plek. 

EdgeClip met TwistLock

EdgeClips zijn niet alleen zeer veelzijdig, maar ook gemakkelijk in het gebruik. Een goed voorbeeld hiervan is de EdgeClip met TwistLock. Bekijk deze korte video om te zien hoe het werkt:

De juiste oplossing voor elk scenario

bevestigingsclips

EdgeClips zijn ideaal voor het stevig bevestigen van kabelbomen in een groot aantal OEM-toepassingen

HellermannTyton ontwikkelde de eerste EdgeClips voor de automobielindustrie. Om slijtage van de bekabeling van mistlampen te voorkomen, begon de zoektocht naar een bevestigingsclip die het leggen van bekabeling achter de bumper mogelijk maakte.

Een bestaande rand vormde het ideale bevestigingspunt, zonder noodzakelijke kostbare wijzigingen aan de serieproductie.
De EdgeClips moesten eenvoudig voorgemonteerd worden op de juiste plaatsen door de kabelboomfabrikant.

EdgeClips worden ook geïnstalleerd in witgoed. Omdat ze eenvoudig met de hand op randen kunnen worden bevestigd, zijn ze geschikt voor stukwerk op productielijnen.

De tweedelige clip is bestand tegen UV-straling, temperatuurschommelingen en chemische reacties door weersinvloeden

Volledig thuis in de elementen, houdt de EdgeClip ook de bekabeling op installaties van zonnepanelen stevig op hun plaats. De tweedelige clip is bestand tegen UV-straling, temperatuurschommelingen en chemische reacties door weersinvloeden.

Hij verhindert dat bekabeling van zonnepanelen doorhangen en worden beschadigd, en voorkomt zo kortsluitingen.

Bezoek onze Solar Hub voor meer informatie over EdgeClips en andere onderwerpen betreft correct kabelmanagement bij PV-installaties, klik op onderstaande link:

Bouw sneller en effectiever met 3D EdgeClip productgegevens

EdgeClip producten beschikbaar in 3D elektronische formats

In samenwerking met softwareproducent CADENAS, maakt HellermannTyton de specificaties van geselecteerde EdgeClip producten beschikbaar in 3D elektronische formats. Constructeurs kunnen de specificaties van hun gewenste items importeren door ze gratis te downloaden in hun CAD-systeem in alle standaard CAD-formats of ze per e-mail te laten verzenden.

Het PDF-gegevensblad geeft informatie over precieze productafmetingen, materiaalspecificaties, productkenmerken en details over wat bij de levering is inbegrepen.

Klik eenvoudig op het CAD-logo op de pagina met resultaten van het zoeken naar producten.

 


Update: 27/05/2023 © HellermannTyton 2023
© HellermannTyton 2023 (v4.206.4) | Update: 27/05/2023 | Privacy-instellingen